PEUGEOT 208 5-DRZWIOWY

STYL PRZEPEŁNIONY ENERGIĄ

PRZYJEMNOŚĆ PROWADZENIA

Kompaktowa wersja miejska PEUGEOT 208 wykonana w przebojowym i sportowym stylu. Pozwól się uwieść jego charakterowi i wybierz tą skoncentrowaną energię.
Od pierwszego wejrzenia, PEUGEOT 208 uwodzi swoim wyrazistym, sportowym i eleganckim stylem. Wizualnie pojazd wydaje się szerszy, bardziej dynamiczny i lepiej osadzony na drodze, zachęcając kierowcę aby natychmiast usiadł za kierownicą.

INTUICYJNA POZYCJA ZA KIEROWNICĄ

Pozycja za kierownicą Peugeot 208 została całkowicie przeprojektowana. Dzięki wykorzystaniu bardziej naturalnych, prostszych rozwiązań intuicyjna deska rozdzielcza zapewnia większą przyjemność z jazdy, łatwiejsze prowadzenie i wyższą precyzję manewrowania. Dla lepszej kontroli nad samochodem oraz spotęgowania doznań z jazdy zmniejszono rozmiar kierownicy. Z kolei przeniesienie tablicy zegarów nad kierownicą zapewnia kierowcy wygodniejsze i bezpieczniejsze korzystanie z zawartych na niej informacji.

EKRAN DOTYKOWY

peugeot-208-3d-ekran-dotykowy3mariocar
peugeot-208-3d-ekran-mariocar

Peugeot 208 to pierwszy model, w którym wykorzystano nową koncepcję wnętrza - Peugeot i-Cockpit. To rozwiązanie ergonomiczne składające się z kompaktowej kierownicy, ekranu dotykowego i zegarów w polu widzenia drogi znacząco ułatwia obsługę wszystkich elementów deski rozdzielczej, które są niezbędne do swobodnego wykorzystywania funkcji auta. Kierowca za pomocą umieszczonego na wyciągnięcie ręki ekranu dotykowego może obsługiwać radio, zestaw głośnomówiący, nawigację czy też funkcję Mirror Screen. Mnogość funkcji oraz intuicyjna obsługa kreują 208 na wyznacznik naszych czasów oraz wzmacniają bezpośrednią i naturalną relację pomiędzy samochodem i jego kierowcą.

EKOLOGICZNY DESIGN

25% polimerów użytych przy produkcji modelu 208 pochodzi z materiałów przetworzonych lub pochodzenia naturalnego. Na przykład tylny zderzak 208 jako pierwszy na świecie został w całości wykonany z „zielonych materiałów”. Materiały te tworzą również wiele innych elementów auta (m.in. wnęki nadkoli, tylny zderzak, materiały wygłuszające, matę bagażnika, kierownicę, siedzenia, pokrywę silnika, filtr powietrza).

Dopracowany w detalach.
Każdy detal w Peugeot 208 został zaprojektowany perfekcyjnie. Do zalet zaliczyć można między innymi "zawieszoną w powietrzu" osłonę chłodnicy, wykończenie nadwozia, płynne połączenie linii maski silnika z nadwoziem czy wyprofilowane nadkola. Wszystko to poprzez wyjątkową staranność designu utwierdza w przekonaniu o nowoczesności tego unikatowego samochodu.


Przy projektowaniu Peugeot 208 szczególną wagę przywiązano do kwestii aerodynamiki. Najlepsze modele uzyskują współczynnik oporu SCx wynoszący jedynie 0,61 (Cx - 0,29). 208 plasuje się wśród najlepszych aut w swoim segmencie w zakresie wydajności paliwowo-ekologicznej.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym cennikiem modelu 208.