UnboringTheFuture
25 czerwca 2019
PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT
25 czerwca 2019

Peugeot 508 z nagrodą za stylistykę.


Najlepsze osiągi i nieprzeciętna stylistyka to wartości, które każdego dnia przyświecają projektantom Peugeot. Do przyznanych niedawno nagród – zwycięstwa w Wielkim Teście Salonów oraz Srebrnego Klucza Jakości – dołącza kolejna, Eurostar Design. Wyróżnienie premiuje nieprzeciętne walory estetyczne naszego samochodu oraz rozbudza apatyt na kolejne sukcesy.

Eurostar Design to wyróżnienie przyznawane przez portal motoryzacyjny Automotive News markom, które wprowadzają innowacyjne rozwiązania w branży. Ocenie podlega zarówno nowatorstwo estetyczne, jak i wysiłek wkładany w równoważenie doskonałych parametrów technicznych z szykownym wyglądem.

Docenionym modelem jest Peugeot 508, który cechuje się odważnym wzornictwem i nieprzeciętną bryłą wyróżniającą model wśród sedanów z segmentu D. Sylwetka samochodu jest pokłosiem śmiałych decyzji projektantów, którzy zdecydowali się zmniejszyć jego długość i obniżyć poziom nadwozia w stosunku do poprzedników. Rasowy wygląd niemożliwy byłby również do osiągnięcia bez zastosowania drzwi pozbawionych obramowania szyb i doskonałych proporcji elementów.

Świetny wygląd zewnętrzny to jednak nie wszystko, co przykuło uwagę jury. Kapituła doceniła również wnętrze samochodu, a szczególnie nowatorskie rozwiązanie, którym jest PEUGEOT i-Cockpit® na który składa się kompaktowa kierownica, wysokiej jakości 10-calowy pojemnościowy ekran dotykowy oraz panel cyfrowych zegarów pozwalających mieć w zasięgu wzroku wszystkie istotne parametry jezdne.

W imieniu marki nagrodę odebrał Pierre-Paul Mattei, dyrektor ds. stylu nowego PEUGEOT 508. Dziękujemy za zaufanie.

Źródło: Peugeot.pl