Peugeot 508 z nagrodą za stylistykę.
25 czerwca 2019

PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT

PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT

Fascynująca przygoda marki Peugeot z nowoczesnymi technologiami trwa w najlepsze, a jej ostatnim owocem jest niesamowity PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT, w pełni autonomiczny samochód elektryczny łączący kosmiczne osiągi oraz ponadczasowy charakter marki. Model czerpie z najlepszego dziedzictwa i stanowi wizję, w której nowoczesne technologie łączą się z tradycjami, aby jeszcze efektywniej realizować misję, którą jest dostarczanie bezpiecznych i komfortowych samochodów z charakterem.

Gdy przeszłość spotyka się z przyszłością.

W Peugeot wierzymy, że technologia, która nie czerpie z dziedzictwa, nie jest w pełni zadowalająca. Jako marka z ponad stuletnimi tradycjami sprzeciwiamy się swego rodzaju amnezji technologicznej i postulujemy zwrot, który nie oznacza monotonii i nie przekreśla dotychczasowej historii motoryzacji.

Najlepszym wyrazicielem tej idei jest PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT, który stanowi efekt współpracy najnowszych technologii oraz kultowej estetyki. Inspiracją dla tego ultranowoczesnego samochodu stał się kultowy model 504 Coupé i charakterystyczne dla niego motywy stylistyczne – sylwetka o dynamicznych i wyraziście zarysowanych liniach oraz profilowana kabina. Matthias HOSSANN dyrektor samochodów koncepcyjnych marki Peugeot, mówi:

„Podczas całego procesu projektowania przyświecał nam cel stworzenia kompaktowego coupé, oferującego poczucie pełnego zanurzenia w świecie estetyki i technologii. To właśnie ten realizm pod względem wielkości i proporcji nadwozia stanowi o sile modelu PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT, który dzięki swojej nowoczesności i energii jest ucieleśnieniem naszych ambicji”.

Autonomia, która zapewnia wolność.

Model oferuje dwa tryby jazdy autonomicznej – SOFT oraz SHARP – które pozwolą maksymalnie wykorzystać każdą chwilę spędzoną w podróży. Wystarczy wybrać odpowiedni tryb, a samochód automatycznie zmieni konfigurację kokpitu, tak aby maksymalnie wykorzystać każdą chwilę spędzoną podczas jazdy, oddając się swoim ulubiony zajęciom, np. oglądaniu filmu na parabolicznym ekranie centralnym lub wyświetlaczach zlokalizowanych w osłonach przeciwsłonecznych.

Jazda autonomiczna to jednak nie wszystko. Każdy czasami ma ochotę poczuć przyjemność płynącą z prowadzenia swojego Peugeot. Dla zapalonych kierowców przygotowano  dwa tryby jazdy manualnej. LEGEND dedykowany podróżom na dłuższych trasach oraz  BOOST pozwalający w pełni wykorzystać możliwości dynamicznego silnika elektrycznego.


To jednak nie koniec innowacji. Model wyposażono w reagującego na polecenia głosowe osobistego asystenta, który rozpoznaje komendy w 17 językach i zapewnia intuicyjne sterowanie wyposażaniem pojazdu, a wszystko po to, aby jeszcze bardziej podnieść komfort i wrażenia płynące z podróży.

Siła napędu elektrycznego.

Model PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT zasilany jest w pełni energią elektryczną. Dzięki potężnemu silnikowi o mocy 340 kW i momencie obrotowym 800 Nm samochód do 100 km/h przyspiesza w niecałe 4 s, a jego prędkość maksymalna wynosi aż 220km/h. Maksymalny zasięg na jednym ładowaniu wynosi 600 km. Już jednak po 25 minutach ładowania możemy przejechać nawet 500 km. Ponadto rozwiązania takie jak Responsive i-COCKPIT® czy obecność dużych ekranów znacznie zwiększają ergonomię jazdy, wpływając na komfort i bezpieczeństwo podróży.


Nie zapominając o przeszłości, kroczyć dumnie w przyszłość – to dewiza, której realizacją jest nowy koncept spod znaku Lwa. Samochód odzwierciedla charakter marki  i wyznacza kierunek rozwoju motoryzacji, którym są autonomiczne samochody z charakterem. Tej wizji można będzie dotknąć na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu, gdzie zaprezentowany zostanie model PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT. Zapraszamy.

Źródło: Peugeot.pl