Zbliża się następca wielkiego PEUGEOT 208 R2
25 czerwca 2019

Tricykl piknikowy od Peugeot Design Lab

Peugeot Design Lab to studio znane z wyjątkowych pomysłów i koncepcji – nie tylko tych motoryzacyjnych. Po tym jak w 2017 roku ogromny sukces odniosły zaprojektowane dla marki Gillardeau foodtrucki „Marcelle”, firmy ponownie podjęły współpracę nad nowym konceptem – tricyklem piknikowym.

Gillardeau to znany producent ostryg. Od kilku miesięcy posiada nowy sklep w malowniczo położonej miejscowości Saint-Martin-de-Ré. Aby zdobyć uwagę klientów zaoferowano im wyjątkową usługę – możliwość wypożyczenia piknikowego tricykla i udanie się na niezapomnianą wycieczkę po wyspie Ré razem z rodziną lub grupą przyjaciół.


Za wyjątkowy wygląd, pasujący do prestiżowej marki, a także użyteczność pojazdu odpowiadało studio Peugeot Design Lab. O współpracy z Peugeot współwłaścicielka marki producenta ostryg, Véronique Gillardeau opowiada:

„Wraz z Peugeot Design Lab zaprojektowaliśmy pięć foodtrucków „Marcelle”. Sukces, jaki odniosły na targowiskach i letnich eventach skłonił mnie do podjęcia ponownej współpracy ze studiem, żeby po raz kolejny zaproponować klientom nowatorski koncept, odpowiadający specyfice wyspy Ré. Wraz z projektantami Peugeot opracowaliśmy koncepcję piknikowego tricykla: nasi klienci wypożyczają rower, mogą stanąć przy rozkładanym stoliku i cieszyć się zarówno ostrygami Gillardeau® jak i pięknymi widokami.”

Charakterystyczny design i niepowtarzalny styl nie były jedynymi celami projektu. Niezwykle istotna była także funkcjonalność i komfort użytkowania.

Przede wszystkim rower posiada wspomagany elektrycznie napęd, dzięki czemu przemieszczanie się po wyspie Ré nie wymaga większego wysiłku i nikt wybierający się na letni piknik, nie poczuje się zmęczony.

Ponadto projektanci Peugeot stworzyli specjalne pojemniki ułatwiające transport prowiantu, napojów a nawet sztućców. Blat roboczy, który z powodzeniem zamienia się w wygodny stolik, kryje trzy komory – chłodzącą dla ostryg i napojów, przeznaczoną do przechowywania akcesoriów piknikowych oraz kosz na odpady.

Projektowanie pojazdu zajęło 3 miesiące, ale efekt końcowy zachwyca. Produkcją roweru zajęła się firma Gruau z Le Mans. Tricykl o wdzięcznej nazwie Le Petit Gégé podkreśla niepowtarzalny charakter marki Gillardeau.

Źródło: Peugeot.pl