SERWIS

Zadbamy o Twój samochód

Serwis mechaniczno- elektryczny ASO zatrudnia 26 pracowników. Grupa ta składa się z doradców serwisowych, mechaników, elektryków oraz doradców technicznych. Stanowią oni wysoko wykwalifikowany personel. Ich wiedza jest wzbogacana poprzez ciągły proces szkoleń prowadzonych w specjalistycznych ośrodkach Peugeot Polska.

Na dwóch halach serwisowych o powierzchni 2500m2 znajduje się 16 stanowisk i 12 profesjonalnych podnośników oraz najnowocześniejsze wyposażenie:

- stanowisko recepcji bezpośredniej gdzie znajduje się ścieżka diagnostyczna z szarpakiem i kanałem – gdzie wraz z klientem nasz doradca sprawdzi samochód. Korzystając z kanału klient może obejrzeć podwozie samochodu, oraz zasięgnąć opinii doradcy technicznego by w przypadku zlokalizowania ukrytej usterki mieć możliwość podjęcia natychmiastowej decyzji odnośnie jej zlikwidowania,
- stanowisko do pomiaru i regulacji geometrii układu jezdnego wyposażone w bardzo precyzyjne urządzenie firmy JOHN BEAN pracujące w technice bezprzewodowej przy wykorzystaniu promieni podczerwonych. Technika ta pozwala na szybkie i bezbłędne pomiary i korekty parametrów geometrii,
- specjalistyczne stanowiska do serwisu samochodów dostawczych,
stanowisko do obsługi ogumienia wyposażone w elektronicznie sterowaną wyważarkę, która pozwala na bardzo precyzyjne wyważenie i zoptymalizowanie bicia koła oraz najnowszej generacji montażownicę ogumienia specjalistycznej polskiej firmy UNI-TROL,
- trzy stanowiska do kompleksowego mycia samochodów,

Na pozostałych stanowiskach oprócz przeglądów i napraw bieżących serwis wykonuje wszystkie specjalistyczne czynności obsługowo naprawcze i montażowe, w tym m.in.:
- regeneracja i okresowe przeglądy układów klimatyzacji,
- regeneracja belek, naprawa rozruszników, itd.
- diagnozowanie i naprawa elektronicznych układów sterujących, - montaż instalacji GPS,
- montaż zabezpieczeń przed kradzieżą (elektronicznych i mechanicznych),
- montaż akcesoriów tuningowych,
- przyciemnianie szyb samochodowych.

Dodatkowo Dla naszych klientów proponujemy szeroką gamę samochodów zastępczych.


NAPRAWA POWYPADKOWA

Serwis blacharsko-lakierniczy obsługuje 14 osobowa załoga profesjonalistów o wysokich kwalifikacjach i ukończonych licznych specjalistycznych kursach.

Nasza Blacharnia - Lakiernia jest odrębnym nowoczesnym działem zbudowanym wg najnowszych standardów. Wyposażony jest w najnowocześniejsze urządzenia i profesjonalnie wyposażone stanowiska:
- cztery stanowiska ze specjalistycznymi podnośnikami do przyjęcia samochodu oraz wstępnej oceny stanu podwozia i nadwozia.
- dwa stanowiska na naprawy blacharskie wykonywane są z zastosowaniem dwóch ram naprawczych firmy Car-O-Liner (Mark 5 oraz Car-O-Liner Speed) wyposażone w najnowsze oprogramowanie diagnostyczne do pomiaru nadwodzia i podwozia CAR-O-TRONIC, co zapewnia najwyższą jakość i dokładność świadczonych usług.
- komora lakiernicza najnowszej generacji firmy OMIA, w których proces naprawy wykonuje się w oparciu o ekologiczną technologię lakierowania materiałami wodorozcieńczalnymi najwyższej jakości,
- dwa stanowiska stref przygotowawczych do lakierowania, oraz specjalistyczny paitbox lakierniczy do przygotowywania lakierów z kabiną do wykonywania próbek lakierniczych, wszystkie przygotowane wg najnowszych norm ekologicznych.
- kierowcy trzech specjalistycznych holowników stanowią zespół świadczący 24 godzinną pomoc drogową.

Aby szybko i sprawnie przeprowadzać wszelkie naprawy blacharsko-lakiernicze, szczególnie dbając o jakość świadczonych usług dodatkowo wyposażyliśmy dział w specjalistyczne wózki Facom na elementy rozbieranego nadwozia, jak również najwyższej klasy zestawy narzędzi do wykonywania wszystkich rodzajów napraw blacharsko - lakierniczych.

OBSŁUGA FLOTOWA

Proponujemy kompleksowy zakres usług skierowanych do Klientów flotowych, które obejmują zarówno naprawy serwisowe i blacharsko-lakiernicze, jak również możliwości wszechstronnej adaptacji samochodów dostawczych do potrzeb Klienta.
Dodatkowo jako jeden z nielicznych serwisów w naszym regionie specjalizujemy się w naprawach samochodów dostawczych, dysponując specjalistycznym sprzętem.

Mario Car proponuje: - dedykowaną osobę do opieki nad flotą firmową,
- program serwisowy stworzony pod wymagania klienta,
- usługę door-to-door,
- pierwszeństwo w rezerwacji terminu naprawy,
- samochody zastępcze,
- holowanie pojazdów.


ASSISTANCE POWYPADKOWE

Nasza firma posiada specjalistyczne holowniki, które są do Państwa dyspozycji przez 24 h na dobę.

WARTO PAMIĘTAĆ!

Niezależnie od tego, kto jest sprawcą kolizji, jeśli potrzebna jest pomoc lub porada, należy skontaktować się z Mario Car Assistance Powypadkowym:
606-968-976

WARTO WIEDZIEĆ!


Postępowanie w razie wypadku.

1. Sprawdź, czy ktoś nie ucierpiał fizycznie!


Jeśli tak:
Udziel natychmiast pierwszej pomocy.
Wezwij pogotowie ratunkowe 999 i policję 997, dzwoniąc z telefonu komórkowego wybierz 112.
Zabezpiecz miejsce wypadku, aby można było bez trudu ustalić przebieg zdarzenia.

Jeśli nie:
Usuń pojazd/pojazdy tak, aby nie blokować jezdni.
2. Gdy sprawca przyznaje się do winy, jego dokumenty są w porządku i nie znajduje się on pod wpływem alkoholu, wezwanie policji nie jest konieczne. Wtedy wystarczy czytelnie wypełnić i podpisać protokół.


SAMOCHODY ZASTĘPCZE

Mając na uwadze indywidualne potrzeby klientów firma Mario Car oferuje na czas naprawy szeroką gamę samochodów zastępczych.
Spółka Śląskie Centrum Mario Car posiada najliczniejszy w regionie park samochodów zastępczych w oparciu o samochody własne jak i własnej wypożyczalni Rent a Car. Jeżeli wykorzystujecie Państwo samochód do prowadzenia działalności gospodarczej, pracy w innej firmie o pomyślnym załatwieniu spraw decydują mobilność i terminowość, wybór naszego samochodu zastępczego to gwarancja uniknięcia nieprzyjemnych niespodzianek.

Jeżeli Państwa samochód został uszkodzony w wyniku wypadku drogowego z winy innego kierowcy macie Państwo prawo wynająć samochód na czas naprawy na koszt towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy.

Jeśli potrzebujecie Państwo samochód na weekendowy lub wakacyjny wyjazd także można skorzystać z naszej wypożyczalni. W naszym parku zobaczą państwo dużą gamę samochodów osobowych jak i dostawczych dostawczych bardzo konkurencyjnych cenach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą skierowaną do Klientów, którzy chcą szczególnie zadbać o swój samochód.
Poniżej znajdują się wyszczególnione świadczenia objęte umowami serwisowymi.
Zapraszamy również do pobrania PRAKTYCZNEGO PORADNIKA w formacie PDF.