Tricykl piknikowy od Peugeot Design Lab
25 czerwca 2019
Peugeot Partner z tytułem International Van of the Year
25 czerwca 2019

Zbliża się następca wielkiego PEUGEOT 208 R2

Fani sportów motorowych, a w szczególności rajdów samochodowych wiedzą, że PEUGEOT wie jak walczyć o najwyższe osiągnięcia. Z pewnością kojarzą też jeden z modeli najpopularniejszych w swojej kategorii – bestsellerowy PEUGEOT 208 R2. Oto zbliża się jego następca!

Samochód, który ma zająć miejsce lidera będzie nosił dokładnie taką samą nazwę i w rzeczywistości jest nową wersją PEUGEOT 208, którego wersja drogowa zadebiutowała podczas ostatnich targów motoryzacyjnych w Genewie. 

Pierwsze jazdy próbne nowego PEUGEOT 208 R2 odbyły się we Francji w regionie Wogezów. Wyniki są niezwykle obiecujące, ale inżynierowie PEUGEOT SPORT wiedzą, że jest przed nimi jeszcze dużo pracy, jeśli chcą przebić popularność dotychczasowego modelu.

Bruno Famin, dyrektor PEUGEOT SPORT tak opowiada o pierwszych wrażeniach:

Z wielką satysfakcją obserwowałem pierwsze testy drogowe najnowszego dzieła PEUGEOT SPORT – nowego PEUGEOT 208 R2. Jesteśmy świadkami bardzo ważnego wydarzenia dla organizacji PEUGEOT SPORT, ponieważ obecnie w stopniu większym niż kiedykolwiek przedtem skupiamy naszą działalność na dostarczaniu pojazdów na potrzeby programów i serii sportów motorowych dla klientów. Wraz z nowym PEUGEOT 208 R2 pragniemy zaoferować naszym klientom konkurencyjny i niezawodny samochód, który sprawia wielką przyjemność w prowadzeniu, a zarazem cechuje się minimalnymi kosztami eksploatacji.

W naszym wydaniu połączenie to doskonale sprawdza się w kategorii R2, dlatego nie widzimy powodów, by je zmieniać. (…) W tych dniach rozpoczynamy fazę testów drogowych, co stanowi istotny krok w procesie rozwojowym nowego samochodu. Naszym celem na kilka najbliższych miesięcy będzie zgromadzenie jak największej puli wniosków i obserwacji z testów. Będziemy zbierać dane podczas sprawdzania nowego pojazdu na wszystkich rodzajach nawierzchni i w różnych warunkach. Prace te pozwolą nam zdefiniować, a następnie potwierdzić ostateczną specyfikację techniczną samochodu. Następnie chcemy ukończyć jego opracowanie i osiągnąć gotowość, by w sezonie 2020 przystąpić do ataku! 

– podsumowuje Bruno Famin.

Źródło: Peugeot.pl